První 3D tištěný dům se zelenou střechou od Envilope

První 3D tištěný dům se zelenou střechou od Envilope

Připravili pro vás živé setkání s Prvokem! Přímo na terase Prvoka jsme uspořádali setkání architektů, projektantů a stavitelů na téma staveb šetrných k přírodě.

Stáhněte si pozvánku a program.

První ukázky technologie aditivního 3D tisku byly k vidění v Brně během Festivalu architektury 2020. Uplynulo jen pár měsíců a v Praze už stojí – tedy pluje – první tištěný dům!

Prototyp tištěného domu Prvok má ambici změnit vývoj ve stavebnictví. Architektura inspirovaná organickým světem získá své tvary díky robotickému rameni. Počítač si informaci přečte, jako to dřív dělal mistr stavebník, a sám pak navede trysku do cíle s milimetrovou přesností.

Konec kostičkám a nudným tvarům, přicházejí ladné křivky a organické tvary. Jak Prvok vznikal? Mohutné robotické rameno v tichosti kladlo hmotu řádek po řádku jako cukrářka, když zdobí dort. Jen místo šlehačky vrstvil betonovou směs obohacenou o nano-polypropylenová vlákna. Vyzrálá skořepina je ve výsledku pevnější a odolnější než běžný stavební beton. Hotovou stavbu pokrylo vegetační souvrství Envilope, které Prvoka pasivně chladí a chrání před sluncem. Právě soulad s přírodou a soběstačnost charakterizují kompaktní rekreační stavbu, která byla představena 18. 8. 2020 na břehu Vltavy.

Oslovila vás technologie aditivního 3D tisku z betonu? Kontaktujte Envilope, propojíme vás s těmi správnými lidmi. :-)

Líbí se vám Prvokova zelená střecha a zelená fasáda? Jsme tu proto, abychom i vaše vize proměnili ve skutečnost.Máte-li nějaký dotaz, neváhejte se na nás obrátit.

Kontaktní formulář

Články v kategorii Aktuality

Zásady

Envilope sdružuje řešení, která jsou vyvíjena s cílem stavět klimaticky odolné a šetrné budovy nové generace...

Přečíst článek

Envilope. Partner odpovědných stavitelů.

Společnost s původním názvem Smart Roof Solution, s.r.o. byla založena za účelem odborných instalací vegetačních souvrství na střechy stavebních objektů. Ozeleňování zastavěných území, stejně jako retence vody je v dnešní době klíčová aktivita v boji se suchem a klimatickou změnou.

Přečíst článek

Partneři

Staňte se součástí komunity informovaných stavitelů v oblasti odpovědného stavitelství. Silné personální zázemí společnosti Evilope, s.r.o. se stane vašimi partnery při řešení komplikovaných technických detailů i přípravě prováděcí dokumentace.

Přečíst článek

Povídání o zelených střechách v Česku

Jaké je sledovat proměnu omšelé mrtvé plochy střechy v zelenou zahrádku? Jsme na cestě, kdy se standardem každé ploché střechy stane zelená? Na tyto a podobné otázky odpovídá Jaroslav Všetička z Envilope. Shlédněte záznam z moderované debaty věnované zeleným střechám.

Přečíst článek

Developeři volají po nabíjecí infrastruktuře parkovacích míst administrativních budov. Envilope odpovídá…